Tabliczka oznajmująca zakaz kąpieli - Reunion

Czy można się kąpać na Reunion / plaże reunionu

Gdzie można się kąpać na Reunion

Na Reunion występuje ryzyko ataków rekinów, dlatego też kąpiele na wyspie są dozwolone i zalecane tylko w kilku miejscach. W lagunach, gdzie koralowce stanowią naturalną ochronę przed rekinami oraz w miejscach, gdzie są pozakładane siatki przeciw-rekinowe. Najbezpieczniejszym miejscem moim zdaniem jest laguna w l’Ermitage koło Saint-Gilles les Bains. Inną laguną jest Trou d’Eau, plage de Saint-Pierre, plaża de Saint-Leu Centre, La Ronda 46 przy wyjeździe z Saint-Leu od południowej strony. Siatki są na przykład w Boucan Canot lub przy plaży des Roches Noires. Można także się kąpać w basenie w Grand Anse, który jest wybudowany przy oceanie.

Woda w oceanie ma około 26 stopni, zatem jest bardzo przyjemna.

Można także się kąpać w większości naturalnych basenów, utworzonych przy wodospadach, których na Reunion nie brakuje. Należy jedynie uważać, ponieważ woda w takich miejscach często jest głęboka i dużo chłodniejsza od tej z oceanu oraz nierzadko dostęp do takiego basenu jest skalisty.

Basen Pilon - Basin Pilon - wyspa Reunion
Basen Pilon – Basin Pilon

Nie należy na pewno kąpać się w nocy. Wtedy to rekiny zbliżają się do brzegu.  Nie wolno także wchodzić do oceanu podczas dużej fali tak zwanej la houle (rozkołys, martwa fala), która może trwać nawet przez kilka dni, ani podczas wzburzonego oceanu. Tam, gdzie kąpiele są strzeżone, są wywieszone flagi. Flaga czerwona oznacza zakaz kąpieli. Dla tych co nie znają zwyczajów Reunionu, najlepiej patrzeć na miejscowych. Jak się dużo ludzi kąpie to znaczy pewnie, że można a jak nie, to lepiej nie wchodzić do wody. W wielu miejscach podłoże staje się nagle bardzo głębokie, dlatego lepiej patrzeć na miejscowych dokąd wchodzą do wody.

Plaże na Réunion

Jeśli się przyjeżdża na Reunion to nie z myślą o plażach. Reunion słynie z piękna gór, plaże w prawdzie tutaj są, ale nieliczne tylko warte są polecenia. Plaże można znaleźć jedynie na zachodzie i południowym-zachodzie wyspy. Północ i wschód wyspy otoczony jest klifami, gdzie dno jest bardzo głęboko.

Klif Cap Méchant na wschodzie wyspy - Reunion
Klif Cap Méchant na wschodzie wyspy

Reunion jest wyspą wulkaniczną, więc część plaż pokryta jest czarnym piaskiem jak na przykład plaża w l’Etang-Salé les Bains lub kamieniami jak na przykład plaże przy Saint Paul, ale na szczęście Plaże z białym piaskiem też istnieją, na przykład l’Ermitage koło miejscowości Saint-Gilles les Bains, plaża w Boucan Canot, centrum miejscowości Saint-Gilles les Bains, Roches Noires, znajdzie się jakieś miejsce również w Saint-Leu, plaża w Saint-Pierre czy w Grand Anse.

Plaża Ermitage na Reunion
Plaża Ermitage na Reunion

Jeśli chodzi o wyjazd z dziećmi, to lepiej unikać plaży Souris Chaude, gdyż to plaża dla nudystów.

Więcej jest plaż niż miejsc dozwolonych do kąpieli. Zatem przeczytajcie najpierw początek artykułu “Gdzie można się kąpać na Reunion”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *