Uszkodzona barierka - Wodospad Chaudron - Cascade Chaudron - Reunion

Ryzyko na Reunion

Zagrożenie – Rekiny

Jeśli ktoś jest fanem surfu to tutaj lepiej nie przyjeżdżać. Głównym ryzykiem Reunion są rekiny. Od kilku lat odnotowuje się wypadki śmiertelne. Problemem jest prawdopodobnie wylewanie ścieków bezpośrednio do oceanu, co przyciąga te drapieżne ryby, ale także inne czynniki, które są ciężkie do wyjaśnienia. Uprawianie surfu jest bardzo ryzykowne, a pływanie możliwe jedynie w dozwolonych strefach.

Ryzyko – Osuwiska

W porze deszczowej należy uważać na osuwiska gruntu lub skał. Kiedy na Reunion pada deszcze to jest to najczęściej bardzo mocna ulewa. Czasami deszcz utrzymuje się przez kilka dni. Wtedy jest możliwa degradacja ziemi co w konsekwencji powoduje osuwanie się gruntu lub skał. Podczas mocnego deszczu lub zaraz po nie należy wybierać się w góry. Droga Route du Littoral często jest zamknięta z powodu opadających skał/kamieni. Dlatego też jest w trakcie budowa drogi, która prowadzi brzegiem oceanu.

Upały francuskiej wyspy

Podczas lata, czyli w porze deszczowej, upały są bardzo duże. Dobrze jest się wtedy zaopatrzyć w mieszkanie z klimatyzacją lub spędzać czas w basenie lub oceanie J. Słońce reunionu jest bardzo silne, dlatego przyjezdni muszą koniecznie smarować się kremem UV nawet jeśli słońce jest za chmurami. Oraz dobrze jest nosić nakrycie głowy. Zalecam też okulary przeciwsłoneczne, bo jeśli nawet wydaje nam się, że słońce nam nie przeszkadza, to tak silne promienie niszczą wzrok.

Cyklony na Réunion

Cyklony mogą występować w porze letniej, deszczowej. Kiedy przechodzi cyklon należy zachować szczególną ostrożność, gdyż wiatr i silny deszcz mogą powodować szkody. Najlepiej pozostać wtedy w bezpiecznym miejscu. Jeśli w porze deszczowej chcemy się gdzieś wybrać na dłużej poza miejsce zamieszkania, dobrze jest sprawdzić prognozy pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *