Bar w Aurère - cyrk Mafate - Reunion

Sklepy na Reunion

Reunion jest dobrze rozwiniętą wyspą, ale widać różnice w rozwoju między poszczególnymi jej częściami. W dolnych partiach wyspy, duże supermarkety takie jak Carrefour czy Leader Price można spotkać bez problemu na północy, zachodzie i południu wyspy. W tamtych częściach znajdują się nawet galerie handlowe. Wschodnia część wyspy jest nieco uboższa i też mniej zaopatrzona. Tam, częściej spotka się małe sklepiki.

Sklepi na wschodzie wyspy - Reunion
Sklepik na wschodzie wyspy

Są też dwa Decathlony na wyspie, jeden w Sainte-Suzanne, na północnym-wschodzie, a drugi w Saint-Pierre na południowym-zachodzie. Głównie tam, można się zaopatrzyć w mapy, przewodniki i potrzebny ekwipunek na trekking.

Sklepy w czasie trekkingu, w górach

Generalnie, czym wyżej, tym trudniej o jakiś sklep, ale jest szansa, że coś się znajdzie. W dużych górskich miasteczkach takich jak Cilaos czy Hell-Bourg nie ma problemu z większym sklepem, więc jak macie możliwość to trzeba się w większych miastach zaopatrzyć. W górskich wioskach, są czasami taki Snaki, gdzie można kupić konserwy, napoje, ciastka, chipsy, w niektórych butle gazowe, chusteczki higieniczne czy potrzebny ekwipunek dla kobiet. Takie snaki mogą być zamknięte i nieoznaczone, więc należy pytać miejscowych, czy taki jest i czy ktoś może coś nam sprzedać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *