Samochód w Cilaos - Reunion

Transport na Reunion

Samochodem po Réunion

Po samym Reunion najlepiej poruszać się samochodem. Jest kilka firm, gdzie można wynająć samochód. Najpewniej wynająć na lotnisku, w Saint-Denis lub w Saint-Pierre. Jeśli ktoś przyjeżdża na dłużej, najlepiej kupić samochód na miejscu, aczkolwiek trzeba sobie zdawać sprawę, iż ceny samochodów na Reunion są droższe niż w Europie, ponieważ wszystkie one są importowane.

Samochód to nieodzowny pojazd każdego mieszkańca Reunion
Samochód to nieodzowny pojazd każdego mieszkańca Reunion

Autobus na Réunion

Jeśli ktoś nie ma samochodu, na Reunion jest dosyć dobrze rozwinięta sieć busów i autokarów (Car Jaune: wwwcarjaune.re). Car Jaune poruszają się po całej wyspie. Jeżdżą głównie między większymi miastami, a busami można się dostać w wyższe partie wyspy. Bilet jednorazowy na CarJaune to 2 euro. Jest on ważny przez 3 godziny z przesiadkami, ale przy kupnie takiego biletu, trzeba sprecyzować na samym początku ostateczny cel podróży. Linie busów to Citalis (www.citalis.re),  alterneo (www.alterneo.re), Kar’ouest, CarSud, Alizé.

Auto-stop na Réunion

Jeśli chodzi o auto-stop, to działa całkiem nieźle w górach, na północy, zachodzie i południu. Na wschodzie wyspy nie wiadomo czemu jest z tym gorzej.

Paliwo / stacje benzynowe na Reunion

Trzeba wiedzieć, że większość stacji paliw na Reunion jest zamykana w niedziele i święta. Jedynie nieliczne są czynne, np. na drodze ekspresowej Route du Littoral.

Jeśli chodzi o cenę paliwa, jest ona taka sama na wszystkich stacjach. Mimo, że stacje różnią się nazwą, to podobno paliwo pochodzi z tego samego miejsca. Zatem nieważne gdzie się tankuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *